Composite Calendar

March 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
25
at California (Pa.)
1:00 PM

at California (Pa.)
4:00 PM
26
at California (Pa.)
1:00 PM
27
28
1
vs Ky. Wesleyan
@ Cedarville
12:00 PM

vs Lake Erie
@ University of Fidlay
12:00 PM
2
vs GMAC Tournament
@ at Findlay
TBA
3
vs GMAC Tournament
@ at Findlay
TBA

vs Gannon
@ Auburndale, Fla.
9:00 AM

vs Gannon
@ Auburndale, Fla.
11:00 AM

Roberts Wesleyan
1:00 PM

vs SUNY Delhi
@ Myrtle, SC
1:30 PM

at SCAD
2:00 PM

vs SUNY Delhi
@ Myrtle, SC
11:30 PM
4
at Bash at the Beach

vs Malone
@ Myrtle, SC
1:30 PM

vs Glenville St.
@ Myrtle, SC
3:30 PM

vs Davenport
@ Auburndale, Fla.
5:15 PM
5
at Bash at the Beach

vs Ohio Valley
@ Myrtle, SC
9:30 AM

vs Waldorf
@ Myrtle, SC
11:30 AM

vs Notre Dame (Ohio)
@ Auburndale, Fla.
6:15 PM
6
vs Cardinal Stritch
@ Myrtle, SC
9:30 AM

vs Briar Cliff (IA)
@ Myrtle, SC
11:30 AM

at Florida Tech
2:00 PM

at Eckerd
3:00 PM

at Eckerd
3:00 PM

at Mount Olive
3:00 PM

at Charleston (WV)
4:00 PM
7
vs Minn. St. Mankato
@ Auburndale, Fla.
1:00 PM

at St. Petersburg College
2:30 PM
8
at GLIAC vs. G-MAC Match Play Showdown

vs Ohio Christian
@ Myrtle, SC
9:30 AM

at Fla. Southern
10:00 AM

vs Notre Dame (Ohio)
@ Lakeland, Fla.
10:00 AM

vs Waldorf
@ Myrtle, SC
3:30 PM
9
vs NCAA DII Indoor National Meet

vs NCAA DII Indoor National Meet

vs NCAA DII Indoor National Meet

at GLIAC vs. G-MAC Match Play Showdown

at Battle at the Beach

vs Ashland
@ Auburndale, Fla.
9:15 AM

vs Glenville St.
@ Myrtle, SC
11:30 AM

vs Briar Cliff (IA)
@ Myrtle, SC
1:30 PM

at Young Harris
4:00 PM
10
vs NCAA DII Indoor National Meet

vs NCAA DII Indoor National Meet

at GLIAC vs. G-MAC Match Play Showdown

at Battle at the Beach

at NCAA Regional Tournament
TBA

vs Tiffin
@ Sanford, Fla. - Historic Sanford Memorial Stadium
3:00 PM
11
at NCAA Regional Tournament
TBA
12
13
at NCAA Regional Tournament
TBA
14
Notre Dame (OH)
5:00 PM

at Lake Erie
7:00 PM
15
16
at Trevecca Nazarene
1:00 PM

at Trevecca Nazarene
4:00 PM

Ohio Valley
5:00 PM

Mercyhurst
6:00 PM
17
at at Saginaw Valley State

Hillsdale
TBA

Davenport
1:00 AM

Ohio Valley
1:00 PM

at Ky. Wesleyan
1:00 PM

Davenport
3:00 PM

at Ky. Wesleyan
4:00 PM
18
at at Saginaw Valley State

Findlay
12:00 PM

Ursuline (Ohio)
2:00 PM
19
20
Indianapolis
3:00 PM

Ashland
3:00 PM

Indianapolis
5:00 PM
21
at Findlay
12:00 PM

at Wayne St. (Mich.)
3:30 PM

at Wayne St. (Mich.)
5:30 PM
22
at Davis & Elkins
6:00 PM
23
Ohio Valley
1:00 PM

Ohio Valley
3:00 PM

Ohio Valley
4:00 PM

Ohio Valley
5:00 PM

Ursuline
6:00 PM
24
at California (Pa.) Invitational

at California (Pa.) Invitational

at Ashland
12:00 PM

at Alderson Broaddus
1:00 PM

at Wheeling Jesuit
1:00 PM

Cedarville
1:00 PM

at Ashland
2:00 PM

Davis & Elkins
4:00 PM

Cedarville
4:00 PM
25
at Findlay
9:00 AM
26
at Spring G-MAC Tournament
27
at Spring G-MAC Tournament

Alderson Broaddus
3:00 PM

at Tiffin
3:00 PM

Alderson Broaddus
5:00 PM
28
29
at Mercyhurst
12:00 PM

Lake Erie
5:00 PM
30
at Raleigh Relays

at Raleigh Relays

at Davis & Elkins
TBA

at Davis & Elkins
TBA

at Davis & Elkins
1:00 PM

Cedarville
3:00 PM

at Davis & Elkins
4:00 PM

Cedarville
5:00 PM
31
at Raleigh Relays

at Cedarville Invitational

at Raleigh Relays

at Cedarville Invitational

at Alderson Broaddus
TBA

vs Chestnut Hill
@ TBA
TBA

at Fairmont St.
11:00 AM

Ohio Dominican
1:00 PM

at Alderson Broaddus
1:00 PM

Ohio Dominican
3:00 PM

at Alderson Broaddus
4:00 PM