Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
at Kentucky St.
11:00 AM

at California (Pa.)
12:00 PM

at Kentucky St.
1:00 PM

at California (Pa.)
3:00 PM

at Edinboro
5:00 PM

at Grand Valley State
5:30 PM

at Grand Valley State
5:30 PM
25
26
27
28
Lake Erie
5:30 PM

Lake Erie
7:30 PM
1
2
Ursuline
1:00 PM

at Tusculum
1:00 PM

Minnesota State
6:00 PM
0-0
3
vs Seton Hill
@ Osceola Heritage Park Stadium
9:00 AM

vs Mo.-St. Louis
@ Kissimmee, Florida
11:30 AM

vs Northern St.
@ Kissimmee, Florida
1:45 PM

at Catawba
2:00 PM
4
vs Minn.-Crookston
@ Osceola Heritage Park #3
9:45 AM

vs Mercy
@ Kissimmee, Fla.
1:30 PM

vs Wayne St. (Neb.)
@ Kissimmee, Florida
4:00 PM
5
vs West Va. Wesleyan
@ Kissimmee, Florida
9:15 AM

vs Southern Ind.
@ Kissimmee, Florida
11:30 AM

at Mount Olive
1:00 PM

at Lincoln Memorial
1:00 PM

at Eckerd
2:00 PM

vs USciences
@ Osceola Heritage Park #1
2:00 PM

at Eckerd
2:00 PM
6
at 2019 Saddlebrook Spring Kickoff

at Saddlebrook Spring Kickoff

at Webber Int'l
10:00 AM

at Webber Int'l
10:00 AM

vs Mary
@ Lake Myrtle #6
10:30 AM
7
at 2019 Saddlebrook Spring Kickoff

at Saddlebrook Spring Kickoff

at G-MAC Conference Tournament
TBA

vs Wheeling Jesuit
@ Kissimmee, Florida
1:30 PM

vs Grand Valley State
@ Osceola Heritage Park Stadium
2:30 PM

vs Concordia (N.Y.)
@ Clermont, Fla.
3:45 PM
8
at 2019 Saddlebrook Spring Kickoff

at NCAA DII Indoor National Championships

at Saddlebrook Spring Kickoff

at G-MAC Conference Tournament
TBA

vs Indiana (Pa.)
@ Kissimmee, Florida
9:00 AM

vs Northern St.
@ Osceola Heritage Park #1
9:00 AM

vs Urbana
@ Kissimmee, Florida
1:30 PM

at Saint Leo
3:00 PM

at Saint Leo
3:00 PM

vs Wayne St. (Mich.)
@ Osceola Heritage Park #1
4:00 PM
9
at NCAA DII Indoor National Championships

at G-MAC Conference Tournament
TBA

vs Edinboro
@ Kissimmee, Florida
9:00 AM

at Mars Hill
1:00 PM

vs Winona St.
@ Kissimmee, Florida
1:30 PM
10
11
12
13
14
Notre Dame (OH)
5:00 PM
15
vs Davenport
@ Hosted by UNOH
6:00 PM

vs Davenport
@ UNOH
6:00 PM
16
at at SVSU Spring Invitational

Lake Erie
1:00 PM

at Northwestern Ohio
1:00 PM

Alderson Broaddus
1:00 PM

at Northwestern Ohio
1:00 PM

Lake Erie
3:00 PM

Alderson Broaddus
4:00 PM
17
at at SVSU Spring Invitational

Alderson Broaddus
1:00 PM

Ursuline
3:00 PM

Alderson Broaddus
4:00 PM

Ursuline
5:00 PM
18
19
at Ashland
3:00 PM

Lawrence Tech
5:00 PM
20
at Findlay
12:00 PM

Urbana
3:00 PM

Urbana
5:00 PM
21
22
at Stark County Tri with Malone & Mount Union

at Stark County Tri with Malone & Mount Union

Charleston (WV)
2:00 PM

at Trevecca Nazarene
3:00 PM

at Trevecca Nazarene
5:00 PM
23
at California (PA) Early Bird Invitational

at Findlay
TBA

at Ky. Wesleyan
12:00 PM

Wheeling Jesuit
1:00 PM

at Ky. Wesleyan
2:00 PM
24
at Tiffin
2:00 PM

West Va. Wesleyan
5:00 PM
25
at University of Findlay Invitational

at Davenport
3:30 PM

at Davenport
5:30 PM
26
at University of Findlay Invitational
27
Malone
1:00 PM

at Tiffin
2:00 PM

Malone
4:00 PM

Lake Erie
7:00 PM

at Mount Union
7:00 PM
28
Notre Dame (Ohio)
3:00 PM

Notre Dame (Ohio)
5:00 PM
29
at Raleigh Relays-North Carolina State

at Raleigh Relays - North Carolina State

at Ohio Valley
1:00 PM

Cedarville
3:00 PM

at Ohio Valley
4:00 PM
30
at Raleigh Relays-North Carolina State

at Cedarville Invitational

at Raleigh Relays - North Carolina State

at Cedarville Invitational

Cedarville
12:00 PM

at Ohio Valley
12:00 PM

Wilmington (Del.)
1:00 PM

Cedarville
2:00 PM

at Georgetown (Ky.)
2:00 PM

at Ohio Valley
3:00 PM

Hillsdale
4:00 PM
31
Findlay
3:00 PM

Hillsdale
4:00 PM

Findlay
5:00 PM
1
at Music City Spring Invitational
2
at Music City Spring Invitational

at Indiana (Pa.)
1:00 PM

at Indiana (Pa.)
4:00 PM
3
4
Findlay
5:00 PM
5
at Mount Union "John Homon" Open

at Mount Union "John Homon" Open
6
at Mount Union "John Homon" Open

at Mount Union "John Homon" Open

Davis & Elkins
11:00 AM

at Ky. Wesleyan
12:00 PM

at Hillsdale
1:00 PM

Tiffin
2:00 PM

at Hillsdale
3:00 PM

at Ky. Wesleyan
3:00 PM